fbpx

Przezroczyste nakładki prostujące na zęby Invisalign

Co to jest Invisalign?

Invisalign® to przezroczyste nakładki prostujące na zęby. To najbardziej zaawansowany system przezroczystych nakładek na świecie. Każdy szczegół ich konstrukcji służy jednemu celowi – uzyskaniu wymarzonego przez Ciebie uśmiechu. Aparaty Invisalign to skuteczne prostowanie zębów BEZ nieestetycznych drutów!

Invisalign® to metoda leczenia różnych, prostych i bardzo złożonych wad zgryzu. Niezależnie od problemu, wynikiem każdej terapii jest nowy, zdrowy i piękny uśmiech, który pokażesz innym.

Zainteresowany Invisalign?

ZOSTAW KONTAKT, ODDZWONIMY >>

 

Jak wygląda leczenie wad zgryzu aparatem Invisalign?

Pacjent otrzymuje spersonalizowany, specjalnie wykonany dla niego zestaw przezroczystych nakładek, który należy nosić przez 7 dni. Powstaje on na podstawie wirtualnego planu leczenia tzw. clin check-u który to przygotowany jest na podstawie skanu zębów pacjenta, a wiec bez etapu nieprzyjemnych wycisków szczęk. Wraz ze zmianą kolejnych kompletów nakładek, zęby rozpoczną swą podróż, by stopniowo, milimetr po milimetrze, przesunąć się na planowane ostateczne miejsce. W tym czasie niezbędne są wizyty kontrolne u lekarza Invisalign, który będzie monitorować postęp leczenia i dbać o komfort w jego trakcie.

Olbrzymią zaletą Invisalign jest indywidualizacja planu leczenia. Pozycja ostateczna każdego zęba jest planowana indywidualne do zamierzonych celów terapii. Nakładki są całkowicie zdejmowalne, dzięki czemu nie ma problemów z higieną  jamy ustnej oraz  jedzeniem . Niewątpliwą przewagą w noszeniu przezroczystych allignerów (nakładek) Invisalign jest brak awaryjności tego typu aparatów. Jedyna możliwa awaria to zagubienie allignera, chociaż to również nie problem, bo można założyć po prostu kolejny numer nakładki!

Przezroczyste nakładki Invisalign są wygodne, więc pacjenci mogą cieszyć się życiem bez ograniczeń, zirytowania i zażenowania, które często towarzyszą noszeniu metalowych zamków i drutów.

Aparaty Invisalign można zdjąć, co pozwala na bezproblemowe czyszczenie zębów szczotką i nicią dentystyczną.

Odkryj nowe możliwości

nakladki-invisalign

Nakładki Invisalign są zdejmowalne, więc można bez przeszkód dbać o higienę jamy ustnej i cieszyć się ulubionymi potrawami.

Wraz z postępami w leczeniu i wymianą nakładek 7 dni, pacjent zauważy stopniową zmianę uśmiechu.

Szczegółowy proces leczenia aparatem Invisalign

Proces leczenia Invisalign jest prosty, a jednocześnie zaawansowany technologicznie.

iko_invisalign1Krok 1.

Po zakwalifikowaniu do leczenia przez lekarza Invisalign zostają wykonane prześwietlenia, skany cyfrowe uzębienia oraz dokumentacja fotograficzna. Dokumentacja jest podstawą do stworzenia planu leczenia ClinCheck 3D. ClinCheck 3D to prezentacja w formie filmu, która krok po kroku przedstawi planowany ruch zębów, długość leczenia oraz rozmieszczenie tzw. attachmentów, a więc miejsc w których to nakładka z precyzją zaplanowaną przez specjalne algorytmy będzie uciskać na ząb powodując zamierzony efekt.

iko_invisalign3Krok 2.

Pacjent otrzymuje w gabinecie lekarza zestaw wykonanych specjalnie dla niego nakładek Invisalign i montowane są zaplanowane attachmenty, które powinien codziennie nosić i wymieniać w domu – przeciętnie co 7 dni.

iko_invisalign2Krok 3.

Lekarz spotyka się z pacjentem co około 8 tygodni w celu monitorowania postępów leczenia i wydania nowych nakładek Invisalign. Po zakończeniu leczenia wymagane jest stosowanie aparatu retencyjnego, który utrzymuje zęby w ich nowej pozycji.

 

Zostaw wiadomość, oddzwonimy!


Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu (wymagane)

Treść wiadomości (wymagane)